خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

آشنایی با Redis

  در چند سال اخیرتکنولوژی و ابزارهای آن با رشد و تولید داده ها به حدی رسیده اند که ما به طور حتم می توانیم این ادعا را داشته باشیم که با بانک های رابطه ای قابلیت کنترل انها را نداریم و همچنین می توانیم بگوییم داده هایی که امروز و آینده به وجود می آیند اصلا شباهتی به داده های گذشته ندارند.

  Redis یک سرور پایگاه دادهاست، با قابلیت کلاستربندی ، متن باز، درون حافظه اصلی و همچنین Key,value دیتابیس می باشد. ردیس در گذشته توسط Pivotal,Vmware تا June2015 پشتیبانی می شد ولی هم اکنون توسط Redis Lab پشتیبانی می شود. به گفته سایت DBEngines.com و سرشماری انجام گرفته شده توسط آن Redis از مشهورترین و قابل استفاده ترین دیتابیس های Key,Value به حساب می آید.

  نام Redis از Remote Dictionary server گرفته شده است.

  بسیاری از زبانها از Redis پشتیبانی می کنند از قبیل ActionScript, C, C++, C#, Clojure, Common Lisp, D, Dart , Erlang, Go, Haskell, Haxe, Io, Java, JavaScript (Node.js), Julia, Lua, Objective-C, Perl, PHP, Pure Data, Python, R, Racket, Ruby, Scala, Smalltalk , Tcl.

  تفاوت عمده بین Redis و دیگر سیستمهای پایگاه ذخیره سازی داده ها این است که Redis نه تنها مقدار رشته را می پذیرد بلکه مقادیر داده ای زیر را نیز پشتیبانی می کند :

  -          لیستی از رشته ها (Lists)

  -          مجموعه ای از رشته ها (Sets)

  -          جداول Hash که مقادیر Key,Value آنها رشته می باشد (Hash Tables)

  -          HyperLogLogs ها که برای تخمین زدن و برآورد تقریبی کاردینالیتی به کار میرود

  کار کردن با Redis خیلی مهیج و به طرز غیر باوری ساده است ، برای یادگیری علاقمندان نیازی ندارند به منابع مختلف از قبیل کلاسهای آموزشی، فیلم های آموزشی و کتابهای مختلف ندارند . آنها کافیست با مراجعه به وبسایت اصلی Redis   از قسمتهای آموزشی آن بهرمند شوند.

  هر شخصی به نوبه خود روشی برای یادگیری یک حرفه یا تکنولوژی دارد . بعضی افراد دوست دارند با آزمون و خطا کار را شروع کنند ،بعضی به فیلمهای آموزشی علاقمندند و تعدادی ترجیح می دهند با کتاب خواندن به هدف خود برسند ولی هیچ چیز به شما به یادگیری Redis کمک نمی کند مگر تجربه آن.

  Redis آمده است تا مجموعه ای از مشکلات را حل کند این به این معنی نیست که در همه زمینه ها Redis یک راه حل به حساب می آیدولی وقتی کار با این تکنولوژی را آغاز کردید به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای متوجه نقاط قوت آن خواهید شد.

  Redis خیلی آسان نصب می شود ، برای راحتی هرچه بیشتر Redis  را روی سیستم عامل Linux نصب کنید.

  مراحل نصب Redis :

  ترمینال linux را باز کنید و به ترتیب دستورات زیر را وارد کنید.

  wget http://download.redis.io/redis-stable.tar.gz

  tar xvzf redis-stable.tar.gz

  cd redis-stable

  make

  آموزش نصب Redis را در لینک بصورت تصویری دنبال کنید. 


  این مطلب تا کنون 13 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : redis ,داده ,رشته ,          ,پشتیبانی ,stable ,redis stable ,برای یادگیری ,redis خیلی ,
  آشنایی با Redis

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر